Комунальний заклад

"Павлоградський фаховий

медичний коледж"

Дніпропетровської обласної ради"

ЮРИСКОНСУЛЬТ

1book600

1book600

  • Юрисконсульт (лат. juris-consultus — правознавець, юридичний радник) — штатний працівник юридичної особи, що забезпечує дотримання законодавства, як організацією, так і по відношенню до організації з боку інших учасників правовідносин.
  • Серед осіб, що об'єднуються поняттям «юрист», юрисконсульт займає особливе місце. Більшість юристів працює юрисконсультами в державних і приватних організаціях.
  • Інститут юрисконсульта виник в римському праві на початку імперії за часів правління Октавіана Августа. У Стародавньому Римі юрисконсульти були експертами з законодавства. Думки юрисконсультів у формі судової практики за часів імператора Августа були обов'язковими для судів, на відміну від сьогодення. Як відзначав юрист та історик права Є. В. Васьковський «... першими юристами в Римі були патрони. В особі їх поєднувалися дві професії: юрисконсультів і адвокатів».

34

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Юридичні професії.

     Першими юристами можна назвати римських жерців - понтифіків. Вони

5

заклали основи правового регулювання суспільного життя, створили обширну базу прецедентів. Лише декілька століть опісля юриспруденція сформувалася як наука. 

     Зараз поняття «юрист» об'єднує всіх людей, що займаються різноманітною професійною юридичною діяльністю, а саме - суддів, слідчих, прокурорів, нотаріусів, юрисконсультівадвокатів.

 

6
Портрет саксонського юриста Леонарда Бадегорна  роботи Лукаса Кранаха Молодшого (XVI ст.) (Берлінська картинна галерея)
7
Адвокат виголошує судову промову, Велика Британія (1900)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

     У сучасному вигляді інститут юрисконсультів сформувався на початку XX століття. 
За визначенням Малого енциклопедичного словника Брокгауза і Ефрона юрисконсульти це юристи при державних і громадських установах та приватних підприємствах, що дають свої висновки з приватно-правових питань, які виникають у діловодстві цих установ, і виступають на суді як повірені.

 

В КЗ   «Павлоградський фаховий медичний коледж» ДОР» юрисконультом працює Новік Віталій Миколайович ( каб.№ 106) Саме він здійснює методичне керівництво правовою роботою в коледжі та надає правову допомогу структурним підрозділам.

Професійне свято : День юриста
У багатьох країнах є професійні свята юристів. в Україні «День юриста» святкують 8 жовтня. Існують також свята окремих категорій юристів (День працівників прокуратури, День працівників суду, День адвокатури, День нотаріату).

10