Комунальний заклад вищої освіти

"Павлоградський медичний коледж"

Дніпропетровської обласної ради"

Стоп проявам жорстокості.

Яким буває знущання?

9934353a484515361d9e37355e0314d9m

 Окрім фізичних нападів, знущання може включати й психологічний тиск.
 
Чому дехто знущається над іншими?
 Вони самі були об’єктом знущань. «Мене цькували однолітки, і мені це дуже набридло. Тож, щоб здобути визнання, я сам почав знущатись над іншими,— каже молодий чоловік, на ім’я Антоніо.— Пізніше я задумався над своїми вчинками та усвідомив, що поводився просто огидно».
 Вони не мали гідного прикладу. «Часто, знущаючись з інших, молоді люди... наслідують поведінку своїх батьків, старших братів і сестер та інших родичів»,— пише Джей Мак-Гроу у своїй книжці про булінг («Life Strategies for Dealing With Bullies»).
 Вони хочуть приховати почуття невпевненості. «Діти, які цькують інших, за маскою “крутих” ховають глибокий душевний біль і почуття неповноцінності»,— зазначає у своїй книжці психолог Барбара Колоросо («The Bully, the Bullied, and the Bystander»).
  
Хто найчастіше стає об’єктом знущань?
 Ті, хто тримається осторонь від інших. Деякі молоді люди,
яким нелегко ладнати з іншими, усамітнюються і стають мішенню для кривдників.
 Ті, хто відрізняється від інших. Зачіпкою для задираки може стати будь-що: зовнішній вигляд, колір шкіри, національність, релігія чи навіть фізична вада.
 Ті, кому бракує впевненості в собі. Задираки помічають, коли хтось має занижену самооцінку. Саме невпевнені в собі хлопці та дівчата найчастіше стають об’єктами знущань, адже вони навряд чи будуть захищатися.
   
Що робити, коли з тебе знущаються?
 Не реагуй. Задираки хочуть побачити, чи їм вдалося зачепити тебе за живе. Якщо ти не реагуєш, вони перестають чіплятися до тебе».
 Не відплачуй тою ж монетою. Помста нічого не вирішить, а лише додасть проблем.
 Не лізь на
«рожон». Наскільки можливо, уникай задирак і ситуацій, в яких можеш стати жертвою знущань.
 Використай ефект несподіванки. Біблія каже: «Лагідна відповідь гнів відвертає»
 Пам’ятай про почуття гумору. Наприклад, тобі закидають, що в тебе надмірна вага. Можна просто знизати плечима і сказати: «Та можна було б скинути кілька кіло».
 
Піди геть. Це вияв самовладання, якого бракує задираці».
 
Розвивай впевненість у собі.
 Розкажи комусь про все. За даними одного опитування, більше ніж половина жертв кібербулінгу не розповідає нікому про свою проблему — імовірно, через сором (особливо хлопці) або через страх помсти. Але пам’ятай: задиракам секретність лише на руку. А якщо не мовчати, то можна покласти край знущанням.