Комунальний заклад вищої освіти

"Павлоградський медичний коледж"

Дніпропетровської обласної ради"

    З 12 по 15 березня 2018 р. в КВНЗ «ПМК» ДОР» відбулися дні вшанування славетного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка.

  З 12 березня 2018 р. в коледжі стартували заходи, приурочені відзначенню 204-річниці від дня народження Т.Г.Шевченка. Шевченківські дні стартували випускниками студгазет студентів І курсу. Найкращу стінгазетою була у студентів групи СС 8-17 на тему «Не забуде Україна Шевченкове слово».

 

 Бібліотекари коледжу разом із викладачем української мови та літератури презентували увазі студентів оформлену виставку книг Шевченка, де ознайомили читачів із навиками книг на тему «І мене в сім’ї великій, в сім’ї новій, вільній не забудьте пом’янути незлим тихим словом…».

 

13 березня 2018 р. відбувся конкурс читачів Шевченкових поезій, особливо красиво звучали пісні на вірші Кобзаря. Серед читців на краще читання поезій Кобзаря відзначились такі студенти:

І місце:

1) Руденко Катерина «І небо невмите», гр. СС 6-17

2) Забуга Сніжана «Муза», гр. СС 6-17

3) Петровська Діана «Мені тринадцятий минало», гр. ЛС 1-17

ІІ місце:

1) Білашенко Катерина «Гомоніла Україна», гр. СС 8-17

2) Скрипник Діана «Думка», гр. СС 6-17

ІІІ місце:

1) Саприкіна Альона «До мене сьогодні всміхнувся Шевченко» – авторський вірш, гр. СС 6-17

 

Почесні грамоти отримали всі учасники конкурсу:

Гланько Вікторія

Шляхова Людмила

Некрасов Павло

Мартьяненко Катерина

Жовніренко Настя

Яворська Аліна

Метою заходу було формування духовної культури, виховання почуття любові та поваги до традицій свого народу, збереження розвитку інтелектуального потенціалу.

 

14 березня 2018 р. студентами було організовано виставку «Кобзар з моєї полиці», де вони презентували раритетні видання «Кобзаря» з домашньої бібліотеки.

Серед студентів І курсу коледжу проведено конкурс на кращий твір Шевченка на тему: «Світова велич Шевченка».

Переможцями конкурсу стали:

Логінова Лілія – гр. СС 06-17

Броваренко Поліна – гр. ЛС 01-17

Некрасов Павло – гр. ЛС 07-17

Протягом Шевченківських днів викладачем української мови та літератури на заняттях проводились поетичні хвилини, написання міні-творів, присвячених вшануванню життя та творчості Т.Г. Шевченка.

15 березня, як фінальний акорд Шевченківських днів, проведено засідання «Круглого столу» для студентів І-ІІ курсів на тему «Кобзар – наш сучасник»

 

Шевченківські свята пройшли на високому рівні, всі групи взяли участь у проведенні заходів.

На них використано різні форми проведення: використовувалися інформативно-комунікативні технологій, інтерактивні методи, що сприяє вихованню поваги до творчості Кобзаря, залученню студентів до глибини шевченківської мудрості, утвердження його духовних заповідей, як важливого чинника консолідації суспільства.